Havaalanları, otogarlar, istasyonlar ve limanlar; uzayıp giden yolların uğrak noktaları; bir vedanın, kavuşmanın ama her zaman bir başlangıcın veya bir bitişin yerleri oldular. İnsanların da başlangıca, acılarının bitişine ve bunlar için bir uğrak yerine ihtiyaçları vardır. Liman psikoloji, psikolojinin limanı olma anlayışı 2011 yılında kuruldu.

 

Kurucumuz Psikolog Şenel Karaman’ın meslek hayatı 1992 yılında başladığına göre köklerimiz çok daha eski yıllara dayanmaktadır. İlk kurulduğumuz yılda liman ailesinde yer alan Uzman Psikolog Pınar Fidancı ve Uzman Psikolog Burcu Çataloğlu Sinangin ile hala devam etmekteyiz. Şenel Karaman İzmir’e ilk geldiğinde psikolojik travma çalışmaya karar verdiği için tüm bilgi ve deneyim birikimimiz psikolojik travma etrafında gelişti. 1999 Marmara Depremi ile birlikte psikolojik travma sonrası müdahaleler konusunda eğitimler alınırken buna paralel olarak aile terapileriyle de ilgilendiğimiz için stratejik terapiler ve EMDR Terapisi kurumuzun temelini oluşturmaktadır.

 

Sadece Aile Danışma yada psikolojik danışma merkezi olarak değil bir enstitü gibi insanımıza katkı sağlayacak bilgi ve uygulamalar üretmeye ilk günden beri devam etmekteyiz. Abdullah Aydın, Sibel Ustael, Ayşen Gülen, Nur Sökmen, Halil İbrahim Duran’ın destekleriyle oyunlar, kitaplar üreterek sizlere fayda sağlamayı amaçlamaktayız.

 

Yayınlarımız;

  •  Psikolojik Danışman Alet Çantası (Kitap Seti)
  •  Öfke Kasırgası Oyunu
  •  Sihirli Safari Oyunu
  •  LunanınParkı Oyunu
  •  Öfke Tombalası Oyunu
  •  Her Çocuk Kendisine Güvenebilir (Kitap)

 

Liman Psikoloji hem kişilere, ailelere yönelik danışmanlık hizmeti vermekte hem de kurumlara yönelik çözümler üretmektedir. Ülkemizde en çok çalışanı olan Aile Danışma Merkeziyiz. Ekip ruhumuzu üretkenliğimiz, etik ilkelere bağlılığımız, işimize olan saygımız ve sevgimizle oluşturmaktayız.. Her yaştan ve ortamdan insana destek vererek karmaşık sorunlarla uğraşabilme potansiyelimizi gelişmekteyiz.. Eğitimi ve uzmanlık alanı ne olursa olsun kurumumuz çalışanları hem kurum içinde hem de dışında bir dizi eğitimden geçmektedirler.

 

Kurumumuz çalışanı her uzman arkadaşımız mutlaka sosyal sorumluluk projelerinde görev almakta ve aylık belli bir kotada ücretsiz danışan görmektedir.. Ayrıca hangi kurum olursa olsun meslektaşlarımıza süpervizyon desteği vermekteyiz.

 

Liman Psikoloji

Özel Liman Aile Danışma Merkezi

(Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Onaylı)

 

0532 134 42 35 (Randevu)

0232 463 45 30 (Randevu)

0551 933 99 59 (Kurumsal Hizmetler)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]