Fatima Keskin

IMG_7351

Psikolog Fatima Keskin, 2010 yılında Saxion University Uygulamalı Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Parnassia Bavo Groep Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Klinik Patolojik vakalar ile Madde bağımlısı yetişkinlere yönelik psikolojik destek veren ekipte 2 yıl çalışmıştır. 2012 yılında (Lister) Ruhsal Hastalar için Rehabilitasyon Merkezinde Persoonlijk Begeleider (Psikolojik Danışman) olarak görev yapmıştır. Şizofreni, Borderline Kişilik Bozukluğu, Psikoz, Anksiyete, Depresyon, Bipolar Bozukluğu, Madde Bağımlılığı gibi psikiyatrik tanılar almış bireylerle çözüm odaklı yaklaşım teknikleri ile çalışmıştır.
2014 yılında Türkiye’ye gelmiş, Aile Danışmanlığı eğitimi alırken Liman Psikoloji’de görüşmelere katılmış Türk kültüründe vakalarla çalışma konusunda gözlemlerde bulunmuştur. Bu arada EMDR eğitimini almış ve Liman Psikoloji’de çalışmaya başlamıştır.
İyi derecede Hollandaca ve İngilizce bilmektedir.

Katıldığı eğitimler ve kurslar:
EMDR I. DÜZEY UYGULAYICI EĞİTİMİ, Davranış Bilimleri Enstitüsü.

AİLE DANIŞMANLIĞI & AİLE (MEDİASYONU) ARABULUCUĞU SERTİFİKA PROGRAMI, Katip Çelebi Üniversitesi & Yetkin Aile Danışma Merkezi, İzmir.

AİLE GRUP TERAPİSİ, RINO Groep, Utrecht/Hollanda.

İLAÇ TATBİK, Central Netherlands Regional Education and Training Centre, Utrecht/Hollanda.

AKIL HASTALARIYLA BAŞA ÇIKMAK, Rehabilitatie ’92, Utrecht /Hollanda.

MADDELER VE MADDE KULLANIMI, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

DENETİM PLANI, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

TOPLUMA GERİ KAZANDIRMA EĞİTİMİ, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

KALİTE, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

Çalışma alanları:
Travma, kayıp, yas, ayrılık, fobi, performans-sınav kaygısı, panik bozukluk, takıntılar, korkular, öğrenme bozukluğu gibi konular.