Burçak Eritmen

burçak sitePsikolog Burçak Eritmen Yeşiltaş, İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi sırasında Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Klinik Sinir Bilimler Laboratuarında Alzheimer hastalarıyla çalışmış ve ‘Harikalar Diyarı’ anaokulunda staj yapmıştır. Mezun olduktan sonra Gelişim Psikolojisi üzerine eğitimler almıştır. Şu anda Yaşar Üniversitesinde Yüksek Lisansını ‘Okul Öncesi Dönem Çocuklarında Duygu Düzenlemede Anne Babanın Rolü’ konulu tez çalışmasıyla yürütmektedir.

EMDR Derneği üyesidir ve psikolojik travma konusunda uluslararası bir organizasyon olan Travma İyileştirme Grubunda (EMDR HAP- TR) aktif yer almaktadır.

Şu anda çalışmalarını yürüttüğü Liman Aile Danışma Merkezinde Uzman Psikolog Pınar Fidancı’nın bir yıl asistanlığını yürütmüş, çocuklarla çalışma konusunda bilgi, deneyim ve beceri geliştirmiştir. Halen Liman Aile Danışma Merkezinde çocuklarla çalışmaktadır.

Eğitim ve Sertifikalar:
Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WÇZÖ-IV) (6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay yaş aralığındaki çocukların bilişsel becerileri hakkında bilgi sağlayan klinik bir ölçme aracı)

EMDR-I. Düzey Uygulayıcı Eğitimi

Çocuk ve Ergenlerle EMDR

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika programı

Çözüm Odaklı Terapi

Pedagojik Formasyon Eğitimi, Dokuz Eylül Üniversitesi

Çocuk Değerlendirme Testleri( Ankara Gelişim Tarama Envanteri (0-6 yaş), Peabody Resim Kelime Tanıma Testi (2-12 yaş) , Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi (5YAŞ 6 AY-11 yaş), Cümle Tamamlama Testi (Beier) (7 yaş üzeri), Duygu-durum Ölçekleri (9-14 yaş))

Oyun Terapisi ( Directif, Non- directif)

Travma ve Yas Danışmanlığı

Yayınlar:
• “Öfke Kasırgası” Öfke Duygusunu Tanıma ve Yönetme Oyunu
• “Sihirli Safari” Özgüven ve Kaynaklarını Fark Edip Geliştirme Oyunu
• “Luna’nın Park’ı” Kaygı ve Korku Duygusunu Tanıma ve Baş Etme Oyunu