Aile ve Eş Danışmanlığı

family-picnic

Hepimiz ailemizle huzurlu bir yaşam istiyoruz ve bu her zaman mümkün olmuyor; eşimizle, çocuğumuzla sorunlar yaşıyoruz. Bazen üstesinden gelir çözeriz; bazen ise işin içinden çıkamayız. İşler yolunda gitmediğinde danışmanlık hizmeti almak bir çok sorunun çözümünü kolaylaştırmaktadır. Bu konuda eğitim almış terapistlerimiz size destek olabilirler.

Yaşadığınız sorunlar psikolojik veya fiziksel sorunlara yol açmaya başlamış, birlikte sorun çözme gücünüzde azalma görmeye başlamışsanız aile terapistlerine başvurabilirsiniz. Aileler arası sınır konuları, eşler arası iletişim, cinsel sorunlar, madde kullanımı gibi bir çok konuda destek alabilirsiniz.

Aile terapisi adından da anlaşılacağı üzere sorunları ele alış biçiminde ve yöntemlerinde bireyden çok aileyi ele almasına rağmen aile üyelerinin tamamı gelmeden de bu hizmeti alabilirsiniz. Önemli olan ailenizde yaşanan sorunların çözümüdür.

Ülkemizde ve dünyada ailelere sunulan danışmanlık hizmetleri çok çeşitli kuramlar, modellerden oluşmaktadır. Bizim yaklaşımımız daha çok The Mental Research Institute (MRI), EMDR  gibi oluşumların anlayışlarına uygundur.

Kurumumuz profesyonelleri olarak biz, insanların güçlü yanlarını belirler ve yaşadıkları zorluklarda olumlu yollar bulmaya odaklanırız. Kurum olarak, başvuran danışanlarımıza ilham verir, destekleyici olur ve sorunlarının çözümünde bizimle ilgili bölümlerinde destek oluruz. Çalışma alanımıza uymayan konularda yönlendirme yaparız.

Sunduğumuz danışmanlık programları ve hizmetler şunlardır: 

  • Aile ve çift danışmanlığı,

  • Yetişkin sorunları,

  • Çocuk ve gençlere destek hizmetleri,

  • Psikolojik travma, krize müdahale,

  • Psikolojik değerlendirme için testler uygulama ve yönlendirme,

  • Akrabalarla yaşanan sorunlara arabuluculuk.

Biz desteğe ihtiyaç insanlar için mümkün olduğunca erişilebilir olmaya özen göstererek hizmetlerimizi sunmaya çalışırız. Görüşmelerimiz randevuludur. Önceden randevu alınmadan yapılan başvurulara yanıt veremeyiz.

Kurumumuz uzmanları eğitimlerini aldıkları ve deneyimli oldukları alanlarda hizmet verirler.  Kurum içi vaka toplantıları, süpervizyon, denetleme ve mesleğe yeni başlayanlar için staj uygulamaları yapılmaktadır.