acı çocuklarını arayan adam

Travma ve Krize Müdalahe

Şiddet, çatışma, travma ve intihar gibi konular bireyler üzerinde kalıcı iz bırakma gücüne sahiptirler. Kurumumuz bu konularda danışanlarımıza, yakınlarına, topluluklara ve örgütlere baş etmelerinde yardımcı olacak hizmetler tasarlamıştır. Kriz durumlarında ailelere, bireylere ve kurumlara destek verebilecek becerilere sahibiz.

Planlı, programlı ve bu konuda deneyim sahibi profesyoneller tarafından verilen travma sonrası psikolojik destek hizmetlerinin kişilerin ruh sağlıklarında olumlu etkileri olduğu bir çok araştırmada gösterilmiştir. Ülkemiz gerek doğal afetler gerekse insan eliyle yapılan travmalar konusunda ne yazık ki şanssız durumdadır.

Psikolojik travmalarda, ülkemizde ve dünyada son 20 yıldır çeşitli yöntemler kullanılmakta ve geliştirilmektedir. Olay sonrası gelişebilecek olan Travma Sonrası Stres Bozukluğu olasılığını azaltmayı hedefleyen müdahaleler vardır. Ayrıca Travma Sonrası Stres Bozukluğu olarak tanımlanan durumlar içinde geliştirilmiş, oldukça etkili yöntemler vardır.

Krize müdahale özel teknik ve becerileri gerektirir. Krize müdahalenin başarısında yönetenlerin, etkilenenlerin doğru yönlendirilmesi sonrasında çıkabilecek psikolojik sorunların önlenmesinde yardımcı olur.

Sadece travma ve kriz durumlarında değil olası olaylar öncesinde de yardım alabilir, personeliniz ya da siz risk grubunda iseniz bize başvurabilir, destek alabilirsiniz.

  1. Adınız *
    * Lütfen adınızı giriniz
  2. Email *
    * lütfen email adresinizi giriniz
  3. Mesaj *
    * Lütfen mesajınızı yazınız