Şenel Karaman
Psikolog

image

Psikolog Şenel Karaman, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Psilokoji Bölümünden mezun olmuştur. Sertifikalı EMDR Terapistidir. Aile terapisi, EMDR , Brainspotting, Travma Sonrası ve Krize Müdahaleler gibi alanlarında çalışmalarını kurucusu olduğu Liman Psikoloji’de yürütmektedir.

Birçok Sivil Toplum Örgütüne gönüllü destek vermiş, Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesinde Yönetim Kurulu üyeliği yanında Derneğin Travma Grubunda uzun yıllar çalışmıştır. Şu anda Psikolojik Travma Konusunda gönüllülerden oluşan uluslararası bir örgüt olan Travma İyileştirme Grubu (EMDR HAP TR) koordinatörlüğünü sürdürmektedir.

Yayınları :
1- “Konuşulabilir Anne Baba Olma Sanatı” (Kitap, 3. Baskı; Şenel Karaman)
2- “İlk Gün” Çocuğu İlköğretime Başlayacak Anne Babalar için Kılavuz. (Kitap Seti; Şenel Karaman)
3- “Yarış Atlarımız” (Kitap; Hüsnü Uçar, Armağan P. Adanar, Ferhan Bıçakçılar, Şenel Karaman)
4- “Mutlu Evlilik Mutlu Konak” (Kitap & DVD; Hüsnü Uçar, Armağan P. Adanar, Ferhan Bıçakçılar, Şenel Karaman)
5- “Psikolojik Danışman Alet Çantası” (Şenel Karaman, Pınar Fidancı, Halil İbrahim Duran, Abdullah Aydın, Nur Sökmen, Ayşen Gülen)
6- “Öfke Kasırgası” Oyunu  (Şenel Karaman, Pınar Fidancı, Ebru Zorlutuna, Selin Şardağ, Berna Türker)
7- “Sihirli Safari” Oyunu (Şenel Karaman, Pınar Fidancı, Ebru Zorlutuna, Selin Şardağ, Berna Türker)
8- “Luna’nın Park’ı” Kaygı Oyunu (Şenel Karaman, Pınar Fidancı, Ebru Zorlutuna, Selin Şardağ, Berna Türker)

Şenel Karaman hakkında basında çıkan yazıları okuyabilirsiniz

Pınar Fidancı
Uzman Psikolog

IMG_2933
Uzman Çocuk ve Genç Psikoloğu Pınar Fidancı,
 
İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde psikoloji lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamladı. Ardından gelişim psikolojisi alanında yüksek lisans programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti, master eğitiminde Tübitak bursiyeri olmaya hak kazandı. 2009 yılında “Erken Çocuklukta Özgeciliğin Gelişimi / Development of Altruism in Early Childhood” isimli teziyle bölüm birincisi olarak master eğitimini tamamladı ve uzmanlık derecesini aldı.

Üniversite eğitimi sırasında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği’nde staj yapan Fidancı, sonraki yıllarda Çocuk ve Ergenlerde Anksiyete Bozukluklarına Bilişsel-Davranışçı Terapi Uygulamaları, Özel Öğrenme Güçlüğü Tanı ve Müdahale Eğitimi, Portage Erken Eğitim Programı, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma Yaklaşımı, EMDR I-II & EMDR Çocuk-Ergen Eğitimi, Çocuk Psikolojik Değerlendirme Testleri Eğitimi, CAT & Louisa Düss uygulayıcı eğitimi ve WISC-R sertifika programı ile mesleki eğitim ve gelişimine devam etti. Çocuk ve ergenlerle çalışmalarında Prof. Ümran Korkmazlar’dan uzun yıllar süpervizyon aldı. Sertifikalı EMDR terapisti (EMDR practioner) olmaya hak kazandı.

Alandaki çalışmalarının yanı sıra bilimsel araştırmalarını da sürdürdü, ulusal ve uluslararası pek çok kongreye katıldı. UNICEF ve SHÇEK tarafından yürütülen “Çocuk İstismarı ve Aile İçi Şiddet Araştırması’nda ve “Tek Ebeveynli Aileler” projesinde moderatör olarak görev aldı. Özel Öğrenme Güçlüğü’nün rehabilitasyonunda kullanılması amaçlanan yazılım programı için yürütülen bir bilimsel araştırma projesinde bilimsel danışmanlık yaptı. Halen Ege Üniversitesi gelişim psikolojisi araştırma grubunda akran zorbalığı ve sanal zorbalık üzerine projelerde çalışmaktadır.

Pınar Engin Fidancı, İzmir’de Liman Aile Danışma Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle çalışmakta, çeşitli organizasyonlarda çocuk gelişimi, sosyal gelişim ve beceriler, öğrenme güçlükleri vb. konularda seminer ve konferanslar vermektedir. Mesleki ilgi alanları çocukluk döneminde zihinsel becerilerin ve sosyal davranışların gelişimi, dikkat ve öğrenme güçlükleri, disleksi, bilişsel beceriler, okul sorunları, akran zorbalığı, travma ve kaygı bozukluklarıdır.

Burcu Çataloğlu Sinangin
Uzman Psikolog / Aile Danışmanı

burcu1Uzman Psikolog ve Aile Danışmanı Burcu Çataloğlu Sinangin, 1984 İzmir doğumludur. İzmir Özel Fatih Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Zihinsel ve bedensel engelli bireylerin rehabilitasyonu, aile danışmanlığı, madde kullanan ve suça sürüklenmiş çocuklar ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti veren özel ve resmi kurumlarda 3 yıl görev yapmış ve Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Programını 2011 yılında tamamlamıştır. “Madde Kullanan ve Kullanmayan Ergenlerin Psikolojik Sağlamlık ve Aile İşlevleri Açısından Karşılaştırılması” konulu yüksel lisans tezi vardır. 1012 yılına kadar Özel Aile Danışma Merkezlerinde Çocuk, Ergen, Yetişkin ve Çiftlerle psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürmüş ve şu anda Liman Aile Danışma Merkezi’nde çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle çalışmaktadır.

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimine ek olarak aldığı diğer eğitimler;

Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi (Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu), Psikolojik Değerlendirme Sürecinde Öngörüşme Ve Kısa Süreli Danışmanlık Eğitimi (Uzm. Psikolog Nurdan Ökten – Türk Psikologlar Derneği), Aile ve Çift Terapisinde Yapılandırılmış İlk Görüşme Ve Genogram Eğitimi (William Hiebert – Hiebert Institute), Bilişsel – Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları (Dr. Okan Cem Çırakoğlu – Türk Psikologlar Derneği), Çocuk Odaklı Aile Terapisi Eğitimi, (Uzm. Psikolog Fatma Torun REID – AŞAM Çocuk ve Aile Gelişim Merkezi), Çocuk ve Ergenlerde Öfke ve Saldırganlığın Kontrolü Eğitimi (Yrd. Doç. Dr. Serap Tekinsav – Türk Psikologlar Derneği), Aile ve Çift Terapisine Giriş Eğitimi (Eğitimci: William Hiebert – Hiebert Institute), Çocuk Değerlendirme Paketi (Doç. Dr. Gülsen Erden – Türk Psikologlar Derneği), Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi (Doç Dr. Umut Yıldız-Türk Psikologlar Derneği), Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı Ruh Sağlığı Eğitimi Seminerleri (Dr. Celal Odağ – Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı)

Çalışma alanları;

•Çocukta Gelişimi Değerlendirme Testleri ile Gelişimin İzlenmesi ve Aile Eğitimi (0-6 yaş)

•Çocuk ve Ergenlerde Görülen Duygusal, Sosyal ve Davranışsal Problemler ve Aile Danışmanlığı (6-18 yaş)

•Lise ve Üniversite Sınavlarına Hazırlık ve Sınav Kaygısı ile Baş Etme (Bireysel Görüşme ve Grup Çalışmaları)

•Aile Danışmanlığı

•Evlilik Sorunları

•Cinsel Terapi

•Aile İçi İletişim Problemleri

•Ebeveyn Danışmanlığı

•Boşanma Sürecinde Danışmanlık

◦Sağlıklı Bir Boşanma Süreci

◦Boşanma Sürecinde Çocuk

Yayınları;

Çataloğlu, B. (2010). Madde Kullanan ve Kullanmayan Ergenlerin Psikolojik Sağlamlık ve Aile İşlevleri Açısından Karşılaştırılması. Yüksek Lisans Tezi. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, İzmir.

Meral Oğuz
Psikolog

image
1963 doğumlu olan Meral Oğuz Torbalı Lisesini bitirmiştir. 1986 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulunu bitirdi. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. 1986-2011 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışmış ve bu kurumdan emekli olmuştur. 2015 tarihinden bu yana Liman Aile Danışma Merkezinde Çift ve Evlilik Danışmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.
Mart 2015 Liman Aile Danışma merkezi( Çift ve Evlilik Danışmanı)
2003 – 2011 Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı (psikolog)
2001- 2003 Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Nefroloji Anabilim Dalı (psikolog )
1997- 2001 Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı (psikolog)
1987- 1997 Dokuz Eylül Üni. Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı (Yüksek Hemşire)

Çalışma Alanı
Çift ve Evlilik Danışmanlığı
Aldığı Eğitimler
2014 Hürol Fışıloğlu . Eş Terapisinde Aldatma Çalışma Grubu.
2014 Katip Çelebi Üniversitesi Aile Arabuluculuğu Eğitimi.
2014 Katip Çelebi Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi (2. Basamak).
2012 Aile Danışma Merkezleri Derneği Aile Danışmanlığı Eğitimi (1. Basamak).
2003 – 2006 David J. Miklowitz Ph.D. Ucla University. Bipolar Bozukluğunda Aile Odaklı Tedavi Yaklaşımı süpervizyonu.
1994 – 2000 Umut Psikodrama Enstitüsü. Psikodrama Yöneticiliği Eğitimi.
1998 Brenda Townes yönetiminde Çocuklarda ve Yetişkinlerde Nöropsikoloji Testleri Çalışma grubu.

 

Berna Türker
Aile Danışmanı, Psikolojik Danışman

berna site

Psikolojik Danışman Berna Türker, Yeditepe Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunudur. Eğitimi süresince Özel Fenerbahçe Koleji, Akşemsettin İlkokulu/ Ortaokulu ile İstanbul 7/24 Özel Danışmanlık Merkezinde staj yapmıştır. Staj sürecinde, bireysel görüşme, öğrencilerle bağımlılık üzerine grup terapisi çalışmalarına katılmış, hem gözlemci hem de uygulayıcı olmuştur.

İzmir’e geldikten sonra Liman Aile Danışma Merkezi’nde Mesleğe Hazırlık Programından geçmiş, süpervizyon almıştır. Liman Psikoloji’nin AR-GE çalışmalarına katılmış, Öfke Kasırgası, Sihirli Safari, Luna’nın Parkı oyunlarının geliştirilmesinde aktif çalışmıştır. Ayrıca Psikolojik Danışman Alet Çantası’na içerik üretme ve geliştirmede aktif çalışmaktadır.

Psikolojik Travma konusunda uluslarası bir organizasyon olan EMDR HAP’in Türkiye Grubunda aktif çalışmakta, Travmatik olaylara bu grup aracılığı ile gönüllü çalışmaktadır.

DANIŞMANLIK ALANI
Genç, Yetişkin, Aile
ALDIĞI EĞİTİMLER
AİLE DANIŞMANLIĞI ve ARABULUCULUĞU SERTİFİKA PROGRAMI , Katip Çelebi Üniversitesi & Yetkin Aile Danışma Merkezi
EMDR I, Davranış Bilimleri Enstitüsü
TEMEL POZİTİF PSİKOTERAPİ, Olgu Psikolojik Danışmanlık Merkezi
YAYIN VE ÜRÜNLER
“Yüzleşmekten Kaçındığımız Ölüm”, P.Dr. Dergi sayı:3 2014
“Öfke Kasırgası” Oyunu (Şenel Karaman, Pınar Fidancı, Ebru Zorlutuna, Selin Şardağ, Berna Türker)
“Sihirli Safari” Oyunu (Şenel Karaman, Pınar Fidancı, Ebru Zorlutuna, Selin Şardağ, Berna Türker)
“Luna’nın Park’ı” Kaygı Oyunu (Şenel Karaman, Pınar Fidancı, Ebru Zorlutuna, Selin Şardağ, Berna Türker)

Burçak Eritmen
Aile Danışmanı, Psikolog

burçak site
Psikolog Burçak Eritmen, İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi sırasında Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Klinik Sinir Bilimler Laboratuvarında Alzheimer hastalarıyla çalışmış ve ‘Harikalar Diyarı’ anaokulunda staj yapmıştır. Mezun olduktan sonra Gelişim Psikolojisi üzerine eğitimler almış ve şu anda Yaşar Üniversitesinde Yüksek Lisansı devam etmektedir.
Şu anda çalışmalarını yürüttüğü Liman Aile Danışma Merkezinde Uzman Psikolog Pınar Fidancı’nın bir yıl asistanlığını yürütmüş, çocuklarla çalışma konusunda bilgi, deneyim ve beceri geliştirmiştir. Bu süre boyunca EMDR, Oyun Terapisi, Aile Danışmanlığı gibi eğitimlerini tamamlamıştır.

Eğitim ve Sertifikaları:
Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika programı,
EMDR-I. Düzey Uygulayıcı Eğitimi, EMDR Çocuk- Ergen Eğitimi
Çocuk Değerlendirme Testleri: ( Ankara Gelişim Tarama Envanteri (0-6 yaş), Peabody Resim Kelime Tanıma Testi (2-12 yaş) , Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi (5YAŞ 6 AY-11 yaş), Cümle Tamamlama Testi (Beier) (7 yaş üzeri), Duygu-durum Ölçekleri (9-14 yaş)).
Oyun Terapisi ( Directif, Non- directif),
Travma ve Yas Danışmanlığı.

Fatima Keskin
Aile Danışmanı, Psikolog

IMG_7351

Psikolog Fatima Keskin, 2010 yılında Saxion University Uygulamalı Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Parnassia Bavo Groep Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Klinik Patolojik vakalar ile Madde bağımlısı yetişkinlere yönelik psikolojik destek veren ekipte 2 yıl çalışmıştır. 2012 yılında (Lister) Ruhsal Hastalar için Rehabilitasyon Merkezinde Persoonlijk Begeleider (Psikolojik Danışman) olarak görev yapmıştır. Şizofreni, Borderline Kişilik Bozukluğu, Psikoz, Anksiyete, Depresyon, Bipolar Bozukluğu, Madde Bağımlılığı gibi psikiyatrik tanılar almış bireylerle çözüm odaklı yaklaşım teknikleri ile çalışmıştır.
2014 yılında Türkiye’ye gelmiş, Aile Danışmanlığı eğitimi alırken Liman Psikoloji’de görüşmelere katılmış Türk kültüründe vakalarla çalışma konusunda gözlemlerde bulunmuştur. Bu arada EMDR eğitimini almış ve Liman Psikoloji’de çalışmaya başlamıştır.
İyi derecede Hollandaca ve İngilizce bilmektedir.

Katıldığı eğitimler ve kurslar:
EMDR I. DÜZEY UYGULAYICI EĞİTİMİ, Davranış Bilimleri Enstitüsü.

AİLE DANIŞMANLIĞI & AİLE (MEDİASYONU) ARABULUCUĞU SERTİFİKA PROGRAMI, Katip Çelebi Üniversitesi & Yetkin Aile Danışma Merkezi, İzmir.

AİLE GRUP TERAPİSİ, RINO Groep, Utrecht/Hollanda.

İLAÇ TATBİK, Central Netherlands Regional Education and Training Centre, Utrecht/Hollanda.

AKIL HASTALARIYLA BAŞA ÇIKMAK, Rehabilitatie ’92, Utrecht /Hollanda.

MADDELER VE MADDE KULLANIMI, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

DENETİM PLANI, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

TOPLUMA GERİ KAZANDIRMA EĞİTİMİ, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

KALİTE, Stichting Beschermde Woonvormen Utrecht (SBWU), Hollanda

Çalışma alanları:
Travma, kayıp, yas, ayrılık, fobi, performans-sınav kaygısı, panik bozukluk, takıntılar, korkular, öğrenme bozukluğu gibi konular.

Yasemin Çevik
ASİSTAN

Scan2gYasemin Çevik, misafirlerimizi karşılayan, randevularımızı düzenleyen, Liman’ın eli ayağı olan asistanımız…